Багет для рам: матеріал для його виготовлення

Багети з дерева.
Найдорожчий матеріал для виробництва багетів – дерево. Однак справжня класична рама повинна бути зроблена виключно з дерева. Варіанти декорування дерев’яних багетних рамок практично нескінченні: з однаковим успіхом можна підібрати рамку і для старовинної картини часів Ренесансу, і для сучасного твору в стилі хай-тек.
Універсальність дерев’яної рами є головною її перевагою, вона може вписатися в будь-який інтер’єр будинку.
Основним матеріалом для виготовлення рам служать дерева тропічних порід, а також різноманітні листяні породи, зокрема використовують африканський айос, індонезійська рамін, сосну. Їх щільна текстура надає їм певні властивості, в тому числі на рамки з такого дерева мало впливають коливання вологості і температури навколишнього середовища. Таким чином, термін експлуатації якісних дерев’яних рамок досить тривалий.
З дерев’яного багета можна виготовляти такі види профілю: класичний, плоский, службовий, зворотний. Також рамки покриваються різними покриттями: починаючи з фарб з натуральними дерев’яними відтінками і закінчуючи кольоровими. Також використовується золоте і срібне напилення.
Алюмінієвий багет.
Більш дешевий матеріал для виготовлення багетних рамок – алюміній. Профілі, зроблені з алюмінію, слабо декоруються через певні властивості металу, також вони не можуть бути прикрашені ліпниною і найбільш вигідно виглядають при оздобленні торгових і офісних приміщень.
Алюмінієві багетні рамки використовують для оформлення постерів, фотографій, дипломів, різних документів, графіки, афіш і т.д.
Сьогодні алюмінієвий багет набув широкого поширення завдяки таким властивостям:
Висока якість. Гарна сировина в поєднанні з сучасною технологією дозволяє отримати високоякісний продукт. Рамки витримують більше навантаження на профіль і можуть служити для оформлення широкоформатних зображень.
Унікальна технологія фарбування багета. Для того щоб алюміній пофарбувати, фарба повинна не висохнути на поверхні металу, а просочити його. Тоді рамка виглядає не пофарбованою, а природно кольоровою.
Мала вага профілю та зручність у використанні.
Багет з пластика.
Пластиковий багет є аналогом дерев’яного в більш дешевому виконанні. З якісного пластику можна виготовити копію дерев’яного багету, яку практично неможливо відрізнити. Використовуючи пластикові багетні рамки, є можливість більш економно оформити живопис, графіку, дзеркала.
Однозначно не можна сказати, який профіль краще – пластиковий чи дерев’яний. Пластик, на відміну від дерева, не вбирає вологу, тому його можна використовувати як декоративний елемент навіть у ванній кімнаті. До того ж пластикові багетні рамки набагато легші дерев’яних і можуть з точністю копіювати вид дерева.
Але з іншого боку, не рекомендується використовувати пластик для великих картин, так як він з часом може деформуватися, прогинатися, що не тільки зіпсує зовнішній вигляд картини, а й може зашкодити самому полотну. Для таких масштабних зображень краще застосовувати все-таки дерев’яні рами.
Таким чином, вибір матеріалу, з якого виготовлена багетна рама, в основному залежить від вподобань покупця, від призначення рамки, а також від суми, яку покупець готовий викласти за багетну рамку.
Елемент, який органічно поєднує раму і зображення, називається паспарту. Від його вибору також залежить, наскільки гармонійно буде виглядати картина.