Антирама

Давайте трохи розповімо про таке слово в справі оформлення фотографій або інших художніх творів, як Антирами.

Насправді Антирами – це та сама рамочка, але є одна суттєва відмінність. У Антирами немає багету. Тобто Антирами – це рамка без багету. Складається вона із звичайного багетного скла (може застосовуватися і антиблікове скло, а також і пластик) та листа ДВП із зворотнього боку. Але, для того, щоб ці два листа не тільки трималися, але і тримали між собою вашу фотографію, з кожного боку Антирами встановлюють спеціальну кліпсу або кліпси, якщо розмір Антирами того вимагає.

Завдяки такій технології виготовлення Антирами дає можливість представити картину без багету. Але, варто пам’ятати, що використання Антирами значно знижує захисні властивості, які виконує звичайна багетна рамка. Адже пил і волога легко можуть просочиться між листом ДВП і склом. Наша багетна майстерня настійно не рекомендує застосовувати оформлення в Антирами для особливо цінних робіт.

З огляду на те, що скло або прозорий пластик є основною частиною Антирами це теж вносить деякі обмеження при оформленні. Так в Антирами не вийде оформити дзеркало, роботи, виконані на полотні з підрамником. Також, вишивку і батик не вийде оформити в Антирами.

Оформлення фотографій, картин написаних аквареллю, гравюр, а також папірус – ось ідеальні речі, які можна вставити в Антирами. Крім того, при оформленні вище описаних робіт, можна використовувати паспарту. Ми б сказали навіть потрібно використовувати паспарту, адже саме його колір і фактура доповнює декоративний потенціал Антирами. І на додаток, паспарту підвищить захист зображення, краї якого не будуть дотикатись до гострих країв скла, а кріплення НЕ будуть стискати зображення.

Окремо хочемо акцентувати на виборі скла. Як ви вже знаєте є три варіанти. Це звичайне багетне скло, антиблікове скло і прозорий пластик. Звичайне скло ідеально прозоре, але завдяки ідеально гладкій поверхні ви в ньому побачите відображення всього, що є в кімнаті, практично як в дзеркалі. Тому не варто розміщувати Антирами зі звичайним склом навпроти вікон або прямо під освітленням – ви будете бачити тільки їх, а сам малюнок буде губитися. У такому випадку вам підійде антиблікове скло. Воно має певну матовість, але не відображає у собі всі предмети в кімнаті! Прозорий пластик доречний при великому розмірі зображення, все-таки звичайне скло має пристойну вагу і чим воно більше, тим вага більша! Другим недоліком скла є крихкість. Тому якщо вам потрібно розмістити рамочку для фотографій виконану у вигляді Антирами в дитячій то пластик – це ваш матеріал.